در باره كتابخانه‌ی دیجیتال

   كتابخانه‌ی دیجیتال دانشگاه از سال 1384، در ابتدا با E-Journa پایگاه‌های اطلاعاتی نشریات الكترونیكی و زیر نظر مركز مطالعات استراتژیك دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد. از تاریخ  25/7/1385 كتابخانه‌ی دیجیتال مجهز به سیستم پایگاه اطلاعاتی E-Book تحت عنوان Ebrary و John Wiley گردید و با استفاده از این دو پایگاه اطلاعاتی كتاب الكترونیك، امكان استفاده از هزاران كتاب الكترونیك فراهم گردیده است.   
استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال
   همكاران و یا استادان محترمی كه مایل هستند از خارج از شبكه‌ی دانشگاه به وبگاه‌های كتابخانه‌ی دیجیتال متصل شوند می‌توانند از طریق VPN با استفاده از نام كاربر و اسم رمز خویش به این شبكه‌ متصل شوند.
   برای ارتباط از بسته‌ی آماده‌ی زیر استفاده نمایید. پس از دریافت پرونده آن‌را از حالت فشرده خارج كنید و سپس روی آن دوبار كلیك كنید. پس از اتصال می‌توانید از نشانی فوق استفاده نمایید.
   توجه فرمایید كه برای استفاده از این سرویس باید قبلاً حساب اینترنت شما شارژ شده باشد. (این سرویس حجم رایگان ندارد)
   چنان‌چه از وی‌پی‌ان(VPN) استفاده كنید، در مدت استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال، مبلغی تعیین‌شده به‌عنوان نرخ استفاده از اینترنت، از حساب كاربری شما كسر خواهد شد. برای شارژ حساب می‌توانید از سامانه‌ی رسا به نشانی http://rasa.iaus.ac.ir استفاده نمایید، پس از ورود وارد بخش حوزه‌‌ی مشترك - اشتراك اینترنت - شده و حساب خود را شارژ نمایید.
توجه داشته باشید كه خطای هنگام اتصال می‌تواند ناشی از عدم اتصال به اینترنت، اشتباه در وارد كردن نام كاربر و یا اسم رمز و یا پایان‌یافتنِ اشتراك اینترنت دانشگاه باشد. 


   پایگاه‌های قابل دسترسی از دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار: 
Cabi: cabdirect.org 
Springer: link.springer.com
Elsevier: sciencedirect.com
Elsevier: scopus.com
Ebsco: ebscohost.com
Wiley: wiley.com
پرونده‌‌ها
DL_Help.pdf 465.485 KB راهنمای نحوه اتصال به كتابخانه دیجیتال
DL_MemberShip.pdf 507.324 KB راهنمای عضویت در سامانه كتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد اسلامی
ReSearchVPN.zip 1.726 KB پرونده‌ی ارتباط با كتابخانه‌ی دیجیتال از نوع VPN
مجموعه راهنمای استفاده
استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال Emerald
Emerald در سال 1967 تاسيس شد. Emerald نام جديد ناشر MCB University Press مي‌باشد كه يكي از معتبرترين ناشرين نشريات چاپي و الكترونيكي است.

محصولات Emerald عبارتند از:

• Emerald Fulltext
:شامل بيش از 42000 مقاله قابل جستجو در بيشتر از 100 مجله Emerald است كه پوشش موضوعي آن شامل مديريت منابع انساني، بازاريابي، كتابداري، مهندسي مكانيك، مهندسي برق و الكترونيك مي باشد و پوشش زماني آن از سال 1989 تا به حال مي باشد.

• Emerald Abstracts
يك مجموعه از چكيده هاي مقالات از بهترين انتشارات دنيا در زمينه مهندسي عمران، علوم كامپيوتر و امنيت ارتباطات مي باشد كه در چهار پايگاه اطلاعاتي با نامهاي Computer Abstracts International Database ،Computer & Communications Security Abstracts ، Current Awareness Abstracts و International Civil Engineering Abstracts جمع اوري شده است و از طريق اينترنت قابل دسترسي است.

• Emerald Management Review
شامل بيش از 170000نقد مستقل مقالات مديريتي مي باشد و پوشش موضوعي آن شامل مديريت، مديريت منابع انساني، كيفيت، حسابداري ومالي، مديريت اطلاعات، توليد و بهره برداري، مديريت اطلاعات مي باشد در ضمن پوشش موضوعي آن از سال 1989 تا به حال مي باشد.


پرونده‌ی ضمیمه راهنمای استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال Emerald را در دو سطح مقدماتی و پیشرفته شرح می‌دهد.
پرونده‌‌ها
Emerald.pdf 83.41 KB راهنمای استفاده از  Emerald
استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال EngineeringVillage2
پرونده‌ی ضمیمه راهنمای استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال Engineering Village 2 را در دو سطح مقدماتی و پیشرفته توضیح می‌دهد.
پرونده‌‌ها
IntroEngineeringVillage2.pdf 233.672 KB راهنمای جستجو در EngineeringVillage2
استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال PreQuest
پرونده‌ی ضمیمه راهنمای استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال ProQuest را در دو سطح مقدماتی و پیشرفته توضیح می‌دهد.
پرونده‌‌ها
PreSearch.pdf 219.943 KB
راهنمای جستجو در ProQuest

مسئول كتابخانه