سومین نشست شورای كانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه
خبرهای كانون فارغ‌التحصیلان
بیش‌تر
معرفی كانون فارغ‌التحصیلان

   كانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاداسلامی گرچه توسط این دانشگاه تأسیس شده، اما به‌عنوان مؤسسه‌ای غیرانتفاعی دارای شخصیت حقوقی مستقل و رسمی‌است كه در تاریخ 21/11/1380به شماره 13722 در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به ثبت رسیده و هدف از تأسیس آن، تحكیم روابط دوستانه دانشگاهی، تبادل اطلاعات علمی و فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی تخصصی بالغ بریك میلیون و 700 هزار عضو بالقوه كانون است. 

این كانون دارای وظایف متنوع زیر است: 

  كانون تلاش خواهد كرد زمینه مشاركت فارغ‌التحصیلان دانشگاه را در فعالیت‌های علمی و فرهنگی كشور فراهم سازد تا از این طریق به مهارت آنان بیفزاید و آخرین دستاوردهای علمی را در اختیار آنان قرار دهد و جامعه را از توانمندی‌ها و استعدادهای بالقوه آنان بهره‌مند كند. 

  جمعیت صدها هزار نفری فارغ‌التحصیلان دانشگاه از استعدادها و توانمندی بالایی برخوردارند كه از سویی كشور ما به شدت نیازمند بهره‌گیری از آن است و از سوی دیگر آنان مشتاق ارائه همه توان خود به جامعه هستند و در این میان كانون همچون پل ارتباطی میان این جامعه و جمعیت فارغ‌التحصیلان، ایفای نقش می‌كند و با شناسایی استعدادها و توانمندی‌های اعضا و شناخت نیازهای جامعه درخدمت فارغ‌التحصیلان و كشور خواهد بود. 

  از نگاه دیگر تأثیرگذاری بر نظام آموزش عالی كشور و دانشگاه‌ها در خصوص تصحیح سیاست‌ها، روش‌ها و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، در جهت بهبود وضعیت موجود، می‌تواند یكی از كاركردهای این كانون باشد.
بررسی و ایجاد زمینه جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در بازار كار، مطالعه و تحقیق در مسائل اقتصادی و اجتماعی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی در زمینه برنامه‌های توسعه و عمران، مشاركت فارغ‌التحصیلان در رشد كمی و كیفی دانشگاه، آگاهی دانشگاه از میزان و كیفیت كارایی فارغ‌التحصیلان به‌منظور بهبود برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، و ترویج دانش و فن‌آوری نیز از دیگر هدف‌های این مؤسسه است. هدف‌هایی كه دراساسنامه كانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به آنها اشاره شده است. 

  كانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی دارای هیئت امنا، هیئت مدیره، رئیس و بازرس است. سه تن ازشخصیتهای فرهنگی كشور، دوتن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه، معاون دانشجویی دانشگاه و مدیرعامل، 7 عضو هیأت امنای مؤسسه را تشكیل می‌دهند. رئیس كانون (مدیرعامل) توسط هیئت امنا تعیین می‌شود، اما انتخاب سه شخصیت فرهنگی كشور و دو فارغ‌التحصیل دانشگاه برای عضویت در هیئت امنا به ترتیب به عهده هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس این دانشگاه است. 

  تصویب خط مشی كلان و برنامه‌های سالانه مؤسسه، امور مربوط به بودجه، تشكیلات، سازماندهی، هزینه‌ها و درآمدها، نصب و عزل اعضای هیأت مدیره و بازرس از دیگر وظایف و اختیارات هیئت امناست.
كانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوارازسال 1383شروع به فعالیت نموده است ودرحال حاضردرصدد تقویت وتكمیل كانون می باشد
فرم نام‌نویسی

برای استفاده ازتسهیلات زیر، لازم است عضو كانون فارغ‌التحصیلان شوید:
 
تسهیلات مرحله اول:
۱)  صدور كارت شناسایی معتبر و مورد تأیید دانشگاه با ذكر اطلاعات تحصیلی.
۲)  برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی ویژه‌ی فارغ‌التحصیلان.
۳)  استفاده از سرویس‌های اینترنتی با تسهیلات ویژه.
۴)  حمایت از شركت‌ها و مؤسساتی كه توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه تأسیس شده‌اند.
۵)  معرفی اعضاء به مراكز درخواست‌كننده‌ی نیروی انسانی برای اشتغال.
۶)  قرار گرفتن مشخصات فارغ‌التحصیلان در بزرگ‌ترین بانك اطلاعاتی تحصیل‌كردگان كشور.
۷) دعوت اعضاء به نمایشگاه‌ها و همایش‌های علمی، تخصصی و فرهنگی.
۸) بازدیدهای علمی و تخصصی و اردوهای فرهنگی و سیاحتی.
 
برای نام‌نویسی، فرم زیر را دریافت و پس از پركردن آن به دفتر كانون فارغ‌التحصیلان تحویل دهید.
پرونده‌‌ها
AlummniForm.pdf 153.815 KB فرم كانون فارغ‌التحصیلان
سرپرست كانون فارغ‌التحصیلان
اطلاعیه‌ها
بیش‌تر