صفحهٔ اصلي
اطلاعیه‌های مهم
استفاده از شبكه‌ی بی‌سیم و كافی‌نت دانشگاه

   شبكه‌ی كافی‌نت و یا شبكه‌ی بی‌سیم دانشگاه، از طریق حضور در كافی‌نت‌های دانشگاه و یا با استفاده از انواع لپ‌تاپ، تلفن همراه و یا تبلت‌هایی كه مجهز به امكان ارتباط بی‌سیم هستند، قابل دسترسی است.

   اتصال به شبكه‌ی بی‌سیم دانشگاه نیاز به رمز یا كلید امنیتی ندارد و به‌محض ارتباط با شبكه، تمامی وب‌گاه‌ها و سامانه های مبتنی بر وب دانشگاه به‌صورت رایگان، در دسترس خواهد بود.

   برای مشاهده‌ی وب‌گاه‌ها و سامانه‌های مبتنی بر وب دانشگاه، كافی است رایانه، تبلت و یا تلفن همراه شما به این شبكه متصل گردد، اما برای مرور اینترنت می‌بایستی نام كاربر و اسم رمز مخصوص اشتراك اینترنت را وارد كنید.

   برای دریافت نام كاربر و اسم رمز جهت اتصال به اینترنت، پس از ورود به سامانه‌ی رسا، از حوزه‌ی مشترك، صفحه‌ی «اشتراك اینترنت» را انتخاب كرده و زبانه‌ی «نام كاربر و اسم رمز» را ملاحظه نمایید. همچنین می‌توانید، اسم رمز اشتراك اینترنت را از همین طریق تغییر دهید.

اطلاعات ورود به سامانه رسا برای تمامی دانشجویان ورودی ۹۹ و بعد از آن:

نام كاربری: شماره دانشجویی
اسم رمز: كد ملی (در صورتی كه كد ملی شما در سیستم ثبت نباشد، شماره دانشجویی)

  شارژ حساب كاربری شبكه‌ی كافی‌نت دانشگاه از طریق كارت‌های معتبر عضو شبكه‌ی شتاب امكان‌پذیر است.

   نشانی سامانه‌ی مخصوص اشتراك اینترنت (ساشا) عبارت است از:


   مجتمع دانشگاهی و ساختمان تحصیلات تكمیلی دانشگاه تحت پوشش شبكه‌ی بی‌سیم است. نام شبكه در تمامی نقاط مذكور iaus-ic می‌باشد.

   عبارت iaus-ic از دو بخش تشكیل شده است؛ بخش اول همان دامنه‌ی دانشگاه است و بخش دوم، حروف اول عبارت Internet Café می‌باشد.

   شارژ الكترونیكی از طریق سامانه‌ی مخصوص اشتراك اینترنت (ساشا) و هم از طریق سامانه‌ی جامع پرداخت الكترونیكی و هم از طریق سامانه‌ی رسا انجام می‌شود. در حال حاضر این شارژ از طریق درگاه الكترونیك صادرات صورت می‌گیرد كه تمام كارت‌های عضو شبكه‌ی شتاب را می‌پذیرند.

   از طریق سامانه‌ی اشتراك اینترنت (ساشا) می‌توانید میزان باقیمانده‌ی حساب كاربری خود را ملاحظه نمایید.

   مجدداً یادآوری می‌كنیم كه برای استفاده از وب‌گاه‌ها و یا سامانه‌های دانشگاه نیازی به حساب كاربری نبوده و فقط كافی است رایانه‌ی مورد استفاده‌ی شما به شبكه‌ی كافی‌نت متصل باشد.

 برای آزمایش سرعت اتصال خود به شبكه‌ی بی‌سیم می‌توانید از آدرس speedtest.iaus.edu استفاده نمایید، این سایت فقط سرعت دسترسی شما تا آنتن را بررسی می‌كند.

سرعت دسترسی به آنتن‌های بی‌سیم دارای محدودیت نبوده و به فاصله‌ی شما تا آنتن و نوع دستگاهی كه شما از آن استفاده می‌كنید بستگی دارد، در صورتی كه سرعت اتصال از انتظار شما پایین‌تر می‌باشد می‌بایست مكان خود را تغییر دهید و به آنتن‌های بی‌سیم نزدیكتر شوید.

مركز فنّاوری اطلاعات و ارتباطات
1 منبع: