صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
تكریم خانواده‌های معزز شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری مراسم تكریم یاد و خاطره شهدا و خانواده‌های معزز آن‌ها در این دانشگاه خبر داد.

   دكتر قاسم قاسمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری كه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را كمتر از شهادت ندانستند، خاطرنشان ساخت: در همین راستا، مراسمی با حضور خانواده معزز شهیدان محمدتقی و غلامعلی خنده‌رو، جمعی از مسئولان شهرستان و اساتید و كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد پیامبر اعظم(ص) مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد.

   وی با بیان اینكه مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بر خود لازم می‌داند ضمن گرامیداشت رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدای گرانقدر، از زحمات خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر كه نقش مهمی در به ثمر نشستن نهال انقلاب اسلامی داشتند قدردانی كند گفت: این مراسم روح‌بخش با قرائت زیارت پُرفیض عاشورا، سخنرانی در باب گرامیداشت یاد شهدا و نیز مداحی اهل بیت عصمت و طهارت همراه بود.

   شهید غلامعلی خنده‌رو 20 دی‌ماه 60 در جاده بوكان به سمت سقز بر اثر اصابت تركش به گردن به درجه رفیع شهادت نائل شد و برادرش شهید محمدتقی خنده‌رو در روز 16 فروردین 66 بر اثر اصابت تركش به ناحیه پیشانی به شهادت رسید. 

   گفتنی است رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، ریاست كمیته دانشجویان و اساتید كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران را نیز بر عهده دارد. /ه.د 


منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار